Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin

Tez Hazırlama ve Yazdırma Merkezi

Tez Yazdırma Ücretleri 2024

5/5 - (1 vote)

Hızlı Cevap: Tez Yazdırma Ücretleri tez yazdırmanın konusu, yöntemi, amacı, tezin dili, spesifik olup olmaması ve teslim tarihine göre değişiklik gösterir. Türkçe tez yazdırma fiyatları sayfası 50 TL – 650 TL, İngilizce Tez yazdırma fiyatları ise sayfa başı 90 TL – 690 TL arasıdır. 

Tez yazdırma fiyatları hakkındaki detaylı bilgilere aşağıda yer alan tablodan ulaşabilirsiniz. Tam olarak net ücret bilgisi alabilmek için firmamızı arayıp detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Tez Yazdırma Fiyat Listemiz 

Tezlerin Türü

Türkçe 

(Tahmini Sayfa Fiyatı) 

İngilizce

 (Tahmini Sayfa Fiyatı) 

Lisans Tezleri

50 TL

90 TL 

Tezsiz Yüksek Lisans Tezleri

60 TL 

100 TL  

Tezli Yüksek Lisans Tezleri 

70 TL 

110 TL  

Doktora Tezleri

350 TL 

390 TL  

Uzmanlık Tezleri

400 TL 

440 TL  

Uluslararası Makale Tezleri

650 TL 

690 TL  

ÖNERİ

 • Tez ve makale yazdırma ücretlerini belirleyen faktörler hakkındaki aşağıdaki makalemizi okumanızı öneriyoruz.
 • Tez yazdırma ücretleri semboliktir. Tez şirketimizi arayarak liste dışındaki harici kampanyamızdan yararlanmak istemez misiniz? 

 

Lisans Tezleri Fiyat Listemiz 

Lisans Tezleri

Türkçe Dili                     (Tahmini Sayfa Ücreti) 

İngilizce Dili                 (Tahmini Sayfa Ücreti) 

Sosyal Bilimler

50 TL

90 TL 

Hukuk

60 TL 

100 TL  

Sağlık 

70 TL 

110 TL  

Mühendislik

80 TL 

120 TL  

İlahiyat 

90 TL 

130 TL  

Diğer Bölümler  

50 TL – 90 TL arası 

90 TL – 130 TL arası  

Tezsiz Yüksek Lisans Tezleri Fiyat Listemiz

Tezsiz Yüksek Lisans

Türkçe Dilleri              (Ortalama Sayfa Ücreti) 

İngilizce Dilleri            (Ortalama Sayfa Ücreti) 

Sosyal Bilimler

60 TL

100 TL 

Hukuk

70 TL 

110 TL  

Sağlık 

80 TL 

120 TL  

Mühendislik

90 TL 

130 TL  

İlahiyat 

100 TL 

140 TL  

Diğer Bölümler  

60 TL – 100 TL arası 

100 TL – 130 TL arası  

Tezli Yüksek Lisans Tezleri Fiyat Listemiz

Tezli Yüksek Lisans

Türkçe Dil                   (Ortalama Sayfa Ücreti) 

İngilizce Dil             (Ortalama Sayfa Ücreti) 

Sosyal Bilimler

70 TL

110 TL 

Hukuk

80 TL 

120 TL  

Sağlık 

90 TL 

130 TL  

Mühendislik

100 TL 

140 TL  

İlahiyat 

110 TL 

150 TL  

Diğer Bölümler  

70 TL – 110 TL arası 

110 TL – 150 TL arası  

Ayrıca Bakınız :   2 Yıllık Bölüm İçin Tez Yazılır mı?

Doktora Tezleri Fiyat Listemiz

Doktora Tezi

Türkçe Hizmeti           (Ortalama Sayfa Ücreti) 

İngilizce Hizmeti  (Ortalama Sayfa Ücreti) 

Sosyal Bilimler

350 TL

390 TL 

Hukuk

360 TL 

400 TL  

Sağlık 

370 TL 

410 TL  

Mühendislik

380 TL 

420 TL  

İlahiyat 

390 TL 

430 TL  

Diğer Bölümler  

350 TL – 390 TL arası 

390 TL – 420 TL arası  

Uzmanlık Tezleri Fiyat Listemiz

Uzmanlık Tezi

Türkçe Destek            (Ortalama Sayfa Ücreti) 

İngilizce Destek         (Ortalama Sayfa Ücreti) 

Sosyal Bilimler

400 TL

440 TL 

Hukuk

410 TL 

450 TL  

Sağlık 

420 TL 

460 TL  

Mühendislik

430 TL 

470 TL  

İlahiyat 

440 TL 

480 TL  

Diğer Bölümler  

400 TL – 440 TL arası 

440 TL – 480 TL arası  

Uluslararası Makaleler Fiyat Listemiz

Uluslararası Makaleler

Türkçe Projesi           (Ortalama Sayfa Ücreti) 

İngilizce Projesi        (Ortalama Sayfa Ücreti) 

Sosyal Bilimler

650 TL

690 TL 

Hukuk

660 TL 

700 TL  

Sağlık 

670 TL 

710 TL  

Mühendislik

680 TL 

720 TL  

İlahiyat 

690 TL 

730 TL  

Diğer Bölümler  

650 TL – 690 TL arası 

690 TL – 730 TL arası  

Tez Analizleri Fiyat Listemiz

Tez Analizleri

Türkçe Hizmetleri  (Analizin Türüne Göre) 

İngilizce Hizmetleri  (Analizin Türüne Göre) 

Analiz Yöntemi

750 TL – 3750 TL 

1250 TL – 45000 TL  

ÖNEMLİ UYARI

 • Analiz ücretinde yöntemine göre ücretlendirme yapılmaktadır. 
 • Analiz ücretleri ortalamadır. Tez şirketimizi arayıp net fiyat bilgisi alabilirsiniz. 

Tez Yazım Ücretleri Nasıl Hesaplanır?

Tez yazım ücretlerinin hesaplanması birçok faktöre bağlanabilir. Tez yazdırma ücretleri projenin türü, projenin konusu,  projenin dili, projenin analizi, projenin sayfa sayısı ve projenin teslim tarihine bağlı olarak  ve projenin spesifik olup olmamasına göre farklılık göstermektedir. . 

Tez Yazım Türü

Parayla tez yazdırma fiyatlarının belirlenmesinde önemli nedenlerden biri tezin türüdür. Tezler çoğu kez lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde yazılır. Bunların her biri farklı bilimsel çalışma biçimini ifade eder. 

Lisans bitirme tezi genelde lisans öğrencileri tarafından lisans derecelerini almak amacıyla yapılan bilimsel çalışmalardır. Lisans bitirme tezi genelde belirli alana odaklanır ve diğer tez yazım türlerine oranla daha az karışıklık gerektirir. Bu yüzden lisans tez yazdırma fiyatları diğer tez türlerine göre daha az maliyetlidir. 

Yüksek lisans tezleri lisansüstü öğrenciler vasıtasıyla yüksek lisans derecelerini alabilmeleri için gerekli olan bilimsel çalışmalardır. Yüksek Lisans tezleri lisans tezlerine göre daha derinlemesine bir araştırma içerir. Bu nedenle yüksek lisans tez yazdırma maliyetleri lisans tezlerine göre daha yüksektir. 

Doktora tezleri genelde doktora öğrencileri tarafından yerine getirilen en kapsamlı bilimsel çalışmalardır. Doktora tezleri genelde orjinal inceleme ve derinlemesine analiz gerektirir. Doktora tezleri, Yüksek lisans tezlerine göre daha uzun bir yazım süreci gerektirir. Bu nedenle doktora tez yazdırma ücretleri diğer tez akademi türlerine göre maliyetleri oldukça yüksektir. 

Tez Yazım Bölümü

Tez yazımında maliyeti belirlemede dikkate alınması gereken diğer bir unsur ise Tez Yazımının ilgili olduğu akademik disiplindir. Tez yazımında akademik alanlar özel gereksinimleri, standartları ve talepleriyle birlikte gelirler. Bu durum da tez yazım aşamasını ve karmaşıklığını önemli ölçüde etkilemiş olur. 

Ayrıca Bakınız :   Tez Yazım Merkezi

Tez Yazım Konusu 

Tez yazım fiyatlarını belirleyen etkenlerden biri de tez yazım konusudur. Tez yazım konusu, karmaşıklığı, uzunluğu gibi unsurlar tez yazdırma ücretlerini belirlemede önemli rol oynarlar. Tez yazdırmada karmaşık ve özgün tez yazımı daha fazla zaman ve emek gerektirmektedir. Bu durum da parayla tez yazdırma fiyatlarını artıracaktır. 

Tez Yazım Dili

Tez hazırlama danışmanlık aşamasında kullanılan dil para ile tez yazdırma fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir unsurdur. Tez yazımında kullanılan dil veya uzmanlık gerektiren terimlerin karışık olması para ile tez yazdırma fiyatlarını da artırır. Tez yazımında bu tür dil kullanımı zaman ve çaba gerektirir. Tez yazım fiyatlarını belirleyen faktör sadece dilin karmaşıklığı değil, tez yazdırma hizmetinin kalitesi de çok önemlidir. Tez yazımında öğrencilerin beklentilerini karşılamak ve profesyonel bir hizmet almak için doğru bilgilendirme yapılması çok önemlidir. Bu durum tez yazım ücretlerini de etkiler. Bu nedenle tez hazırlama aşamasında dilin ücretlendirmedeki rolü hem dilin karmaşıklığı hem de alınan hizmetin kalitesi göz önünde bulundurularak belirlenir. 

Tez Yazım Analizi 

Tez yazım analizi tez hazırlama sürecindeki tez yazım danışmanlığı maliyetini etkileyen önemli unsurlardan biridir. Tez yazımında ücretlendirme literatürdeki gibi sayfa sayısına göre değil genellikle hangi analiz yönteminin kullanılacağı ile ilgilidir. Hangi analiz yönteminin tercih edildiği (SWOT Analizi, Ki Kare Testi, PESTEL Analizi, Risk Analizi, Demografik Analiz vb.) daha fazla sayfa çıkması anlamına gelmez. Tez yazdırma ücretleri belirlenirken hangi analiz yöntemi kullanacağınızı bilmiyorsanız tez merkezimizi arayarak ücretsiz destek alabilirsiniz. 

Tez Yazım Sayfa Sayısı

Tez yazım aşamasında sayfa sayısı, tez yazım fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Her tez yazımında belirli bir sayfa sayısına ulaşılmalıdır. Tez yazımında sayfa sayısı arttıkça harcanan emek ve çalışma süresi de artacaktır. Bu durum da doğal olarak tez yazım maliyetlerinin artmasına neden olacaktır. 

Tez Yazım Teslim Tarihi

Tez hazırlama aşamasında teslim tarihi tez yazım fiyatlarını önemli ölçüde etkileyen faktördür. HIzlı tez yazım talepleri ek işgücü ve literatür (kaynak araştırması) gerektirir. Bu durum da tez yazdırma maliyetlerinin artmasına sebep olur. 

Tez Yazımının Spesifik Olup Olmaması

Tez yazdırma aşamasında tez konusunun belirginliği tez yazma fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerden birisidir. Tez konusu ne kadar zor olursa harcanan emek ve zaman da gereğinden daha fazla olacaktır. Bu durum da daha çok emek ve zaman harcamasına yol açacağından tez yazdırma ücretlerinin artmasına sebep olacaktır. 

Tez Yazımının İntihal Oranı

Tez hazırlama aşamasında intihal oranı tez yazma fiyatlarını etkileyen önemli bir faktördür. Tez yazımında belirlenen intihal oranı çalışmanın özgünlüğünü ve kalitesini de yansıtır. Bir tezde intihalin yüksek olması çalışmanın orjinal nitelikte olmadığını ifade eder. İntihal oranını düşürmek için daha fazla emek ve çaba gerekecektir. Dolayısıyla bu durum da tez fiyatlarının artmasına sebep olacaktır. 

Tez Yazımında Uygulama Var Mı?

Tez yazımında tez yazdırma fiyatlarını belirleyen kriterlerden birisi de tez danışmanlık sürecinde kullanılan uygulamalardır. Özellikle Python, Simülasyon, Matlab gibi ek uygulamalar tez danışmanlık aşamasında daha fazla emek ve zaman harcaması gerektirebilir. Bu nedenle proje yazdırmada kullanılan uygulamalar tez yazdırma fiyatlarının artmasına neden olur. 

Ayrıca Bakınız :   İyi Bir Tez Nasıl Olmalı?

Tez Yazım Ücretlerine Hangi Hizmetler Dahil?  

Tez yazım aşamasında danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız tez yazım ücretlerine hangi hizmetlerin dahil olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Tez yazdırma ücretlerine neler mi dahil? 

 • Revizyonlar: Tez danışmanlık hizmetlerinde yapılacak revizyonlarda tez yazım ücreti talep edilmez. 
 • Analiz, Sonuç ve Tartışma: Tez danışmanlık hizmetleri analizlerin, sonuçların ve tartışmaların dahil olduğu süreci içerir. Bu durumda ek tez yazım ücreti talep edilmez. 
 • İletişim: Tez danışmanlık ücretlerine tez danışmanı – rehber hoca arasındaki sürekli iletişim de dahildir. Bunun için ek tez yazım ücreti talep edilmez. 
 • Tez Yazım Kılavuzu: Tez danışmanlık hizmetleri projenin üniversitenin belirlemiş olduğu tez yazım kılavuzuna göre uygun hale getirmeyi içerir. Bunun için ek tez yazım ücreti talep edilmez. 
 • Turnitin İntihal Raporu: Tez yazım merkezi içeriklerin Turnitin kontrolünden getirilerek raporuyla birlikte gönderilmesini sağlar. Bunun için ek tez yazım ücreti talep edilmez. 

Ucuza Tez Yazılır Mı?

Öğrenciler tarafından en sık karşılaştığımız konulardan birisi de ucuza tez yazdırma hizmeti alabilir miyim sorusudur. Tez merkezi olarak ortaya çıkardığımız profesyonel hizmetle tez yazım fiyatlarını minimum seviyeye indirmeye gayret gösteriyoruz. Ucuza tez yazım hizmeti alabilirsiniz fakat bu işi gerçekleştirenlerin alanında deneyimli olduğunu tespit etmeniz çok önemlidir. Tez yazımı hakkında bunu anlayabilmeniz için Tez Merkezimizden ücretsiz alanında uzman rehber hocamız ile görüşmeyi talep edebilirsiniz. 

Tez Yazımında Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Tez yazdırma aşamasında Tez Merkezimize güvenebilirsiniz. Peki neden Tez Merkezimizi tercih etmelisiniz? İşte sizlere sunduğumuz avantajlar:

 • Esnek Ücretlendirme: Tez yazdırma ücretlerimizi taksitli ödeme seçenekleriyle tarafınıza sunuyoruz. Böylece bütçenize uygun ödeme yapabilirsiniz.
 • Uzman Rehber Hoca: Tez hazırlama danışmanlık aşamasında alanında uzman rehber hocamızla sürekli iletişim halinde kalıyorsunuz.  
 • Yapay Zeka ve Turnitin Kontrolü: Tez hazırlama merkezi olarak işlemlerini yapay zeka ve turnitin kontrollerinden geçirip tarafınıza gönderimini sağlıyoruz. Böylelikle içeriklerin orjinalliklik ve kalite konusundaki tüm endişelerinizi ortadan kaldırmış oluyoruz. 
 • 7/24 Çevrimiçi Destek: Tez Merkezimiz tarafınıza 7/24 dönüşümlü çevrimiçi hizmet sunuyor, sorununuz olması durumunda çözüm üretiyoruz. 
 • Ek Ödeme: Onaylanmayan içeriklerde ek tez ödevi ücreti talep etmiyoruz. Tez yazımının onaylanması durumunda tez danışmanlık merkezi olarak ek ödeme talep ediyoruz. 
 • Kredi Kartı ile Taksit İmkanı: Tez yazım ücretlerinde kredi kartı ile taksitlendirme imkanı sunuyoruz. Böylelikle ödemelerinizde kolaylık sağlıyoruz. 
 • Kurumsal Kimlik: Tez merkezimiz kurumsal bir yapıya sahiptir. Bu nedenle tez yazdırma siteleri içinde bizleri seçebilirsiniz. 
 • Uzman Kadro: Tez yazan kişiler, alanlarında uzman rehber hocalardan oluşmaktadır. Bunun sonucunda tez yazım şirketleri olarak profesyonel hizmet sunuyoruz. 
 • Kaynak Yardımı: Tez yazımında literatür kısmında kaynak ihtiyacınızın olması halinde sizlere yardımcı oluyoruz. 
 • Yurtdışı Tez Danışmanlığı: Tez yazan yerler arasına yurtdışında da tez danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Tez yazımında uluslararası standartlara uygun çalışıyoruz. 
 • Tez Düzenleme Hizmeti: Tez düzenleme merkezi olarak projelerinizi formatlarına uygun hale getiriyor, profesyonel bir şekilde düzenliyoruz. Bu yüzden tez yazan firmalar arasında bizimle çalışabilirsiniz. 

Bu avantajlarla sizlere en profesyonel ve güvenilir tez danışmanlık hizmetlerini sunmayı garanti ediyoruz.