Tez Danışmanınız
0553 179 02 58

Tez hazırlarken araştırmalarınız ve akademik yazılarınızın önemi kadar bu yazıların özgün olması da önemlidir. Tez hazırlamanın amacı kişinin öğrenim süresi boyunca elde etti bilgileri akademik bir dille kağıda aktararak ödevini yapıp bilgi ve birikimini kanıtlamasıdır. Tez hazırlanırken de doğal olarak farklı kaynaklar araştırılmaktadır. Bu kaynaklar Türkçe içeriğe sahip olabileceği gibi İngilizce içeriğe de sahip olabilmektedir. Her iki şekilde de yazılarınız tamamen özgün olması gerekmektedir. Özgün olmadığında gerçek emek verilmemiş olur ve tezinizin kabulü neredeyse imkansız olur. Üniversiteler bu konuda turnitin yazılımını kullanarak sizin tezlerinizin özgünlük derecesiniz yani intihal oranını ölçerler. İstanbul tez merkezi ise bu konuda sizlere en iyi hizmeti sunarak intihal oranı nedeni ile tezlerinizde sorun yaşamanızı engeller.

Siz ne kadar kaliteli bir şekilde tezinizi hazırlasanız da kaynaklardan birebir alıntılar yaptığınızda bunlar belirli bir oranı oluşturacaktır. Eğer böyle bir yol izlemişseniz turnitin raporunda bütün alıntı cümleler listelenecektir. Bu yazılım çok kapsamlı bir arşive sahip olduğu için alıntı yaptığınız kaynakları birebir bulmakta ve rapor halinde sorgulayan kişiye sunmaktadır. Üniversiteler belirli oranlarda intihale izin verebilmektedir. Ancak bu oran geçtiğinde tezinizi kabul ettirmeniz imkansızdır. Bu nedenle hazırladığınız tezin intihal oranını önceden bilmeniz sizlerin bu konu ile ilgili sorun yaşama olasılığınızı ortadan kaldıracaktır. Ankara tez merkezi olarak sizlere sunduğumuz tez danışmanlık çalışmaların da intihal oranınız da sorgulanmakta ve bu oran birebir belirlenmektedir.

İzmir tez merkezi hizmetlerinden yararlanarak intihal oranını öğrendiğinizde ise bu oranı düşürmeniz mümkün olacaktır. Ancak tezin bütünlüğünü korumak ve bu alanları tekrardan aynı veriler ile hazırlamak tecrübe isteyen bir iştir. Bu konuda tezinizin kalitesini bozmamak istiyorsanız sizlere sunduğumuz tez danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde tezinizde sorun olan bölümler incelenir ve bu bölümlerin aktarmak istediği düşünceler bozulmadan akademik bir dil ile revizyon işlemleri gerçekleşir. Garantili başarı sağlamanız için uzman kadromuz özenle çalışmalarını sürdürerek sizin kaliteli bir teze sahip olmanızı sağlar. Hizmetlerimizde her zaman sıfır intihal oranı hedeflenmekte ve böylelikle kaliteli bir teze sahip olmanız sağlanmaktadır.

No Comment

Comments are closed.