Tez Danışmanınız
0553 179 02 58

parayla tez hazırlama

Tez hazırlama sadece yetenek değil bilgi, beceri, araştırma ve tecrübe gerektiren bir iştir. Öğrenci hayatının sadece bir bölümünde tez yazdırmak zorunda olduğu için neyi nasıl yapması gerektiğini bilemez. İşin kötü olan yanı ise nasıl araştırma yapacağınızı bilmediğiniz bir alanda ilerlemeye çalışmanızdır. Hatta şöyle söyleyelim tez hazırlama sizin kariyerinizin bundan sonraki bölümünü etkileyeceği için yapacağınız her yanlışta hayatınız boyunca pişmanlık duyabilirsiniz. Peki, bir öğrencinin kariyeri ve hayatı için böyle önemli bir konuda ne yapması gerekiyor. Çünkü bilmeden hazırlanmanın aynı zamanda okula devam etmenin zor olduğunu yukarıda belirttik. Hemen burada ben öğrencilerin yaşamlarını, kariyerlerini kolaylaştıracak olan bir sektörden bahsetmenin doğru olduğunu düşünüyorum. Sektör tez yazdırma şeklinde tanımlanıyor. Dolayısıyla öğrenciler tüm bu zorlu süreçlerde ne yapacağını bilememenin verdiği stresten ve yoğunluktan da kurtuluyor. Tez yazdırma firmalarının görevleri öğrenciden istenilen konunun detaylıca araştırıldıktan sonra tezin kuralına ve okulun, hocanın isteklerine bağlı kalarak sonuca ulaşılmasını sağlamak. Firmalar bu hizmeti verirken öğrenci sosyal hayatından ve eğitim surecinden de kopmamış oluyor. Buraya kadar bir giriş yaptıktan sonra isterseniz ilk kez bir tez hazırlayacak olan öğrenciler aramızda olacaktır tez nedir, nasıl yazılır? Bu konuyla devam ederiz. Bu sayede makalemizin sonraki bölümlerinde anlatılmak istenilen şeylerin daha net bir şekilde kavranacağını düşünüyorum.

Tez Nedir, Nasıl Yazılır?

Yukarıda da genel bahsettiğimiz gibi tez bir kişinin kendisine verilmiş ya da seçmiş olduğu bir konunun tüm ayrıntılarıyla beraber araştırılması, öğrenilmesi ve bu araştırıp öğrenme neticesinde elde etmiş olduğu bilgileri sistemli bir şekilde aktarabilme eğitimidir. Tez yazımı konusunda öğrenci kendisini sıkıntı içerisinde buluyor olsa ve zorlandığını düşünse de tezin bittiğinden sonra kendisindeki özgüveni fark edecek ve araştırmanın yeni bilgiler öğrenmiş olmanın ve seçilen konuyla ilgili bilimsel verileri ortaya koymanın mutluluğunu yaşayacaktır. Tez yazılırken yaşanan tüm sıkıntılar buna değecektir. Bize firma olarak her zaman sorulan soruların başında nasıl yapabiliyorsunuz ve yazarken, araştırırken sıkılmıyor musunuz? Sorusu geliyor. Az önce de bahsettiğimiz gibi bizim bünyemizde çalışan hocalarımızın tamamı tez konusunda tecrübeli, bilgi, kariyer ve donanım noktasında üst seviyededir. Bunun için hocalarımızın tamamı yeni bilgiye açtır ve araştırmak onlar için büyük bir keyiftir. Elde edilmiş veriler, bilgiler doğrultusunda yeni bilimsel veriler ortaya koyabiliyor olmanın onlara vermiş olduğu haz onların tezi yazarken sıkılmamasına aksine yeni bir şeyler öğrenmenin hazzına erişmesine neden olmaktadır. Hocalarımızın hepsi bir tezin nasıl yazılması ve nerede ne şekilde araştırılması gerektiğini çok iyi bildiklerinden dolayı ilk kez tez yazan bir öğrencinin yaşadığı sıkıntıları yaşamayacağı gibi tezi suresinden önce dahi teslim etmektedirler. Sure diyoruz çünkü öğrencilerin tez yazdırırken merak ettiği hususlardan birisi de hazırlanmasını istedikleri tezin zamanında yetişip yetişmeyeceği konusundadır.

Biz öğrencimizden aldığımız tezin hazırlanmasını yaparken daima iletişime önem veririz. Bunun için danışmanlarımız tezin başından sonuna kadar olan süreçte sizinle irtibat halinde olacaklardır. Tamamlanan tezin bölümleri size zaman zaman ulaştırılarak surecin sizin kontrolünüzde olması da bu şekilde sağlanmış olacaktır. Siz yazılan tezin ne aşamada, ne durumda ve olmasını istediğiniz düzeyde olup olmadığının kontrolünü bu şekilde yapabilirsiniz. Bu da sizin tezinizi teslim ettiğiniz kişilerin profesyonelliğini, kendilerine olan güveni gösterecektir. Biz yıllarını bu sektör içerisine vermiş güçlü bir ekibiz ve teslim aldığımız tezlerin tamamında garanti veririz. Piyasa da bireysel ya da merdiven altı şeklinde tabir edilebilecek düzeyde bu hizmeti vermeye çalışan kişilerin olduğunu biliyoruz önemli olan bu kişilerden uzak durmak ve kafanızda soru işaretleriyle dolaşmamak. Unutmamak gerekiyor ki siz tezinizin yazıldığı süreçte eğitim hayatınızda da çok güçlü sınavlar içerisinde olacaksınız. Bu iki seçenekten birisine odaklanmış olmak sizin hayatınızda ve kariyerinizde köklü değişimler yaratabilir. Lakin biz tezinizi yazarken sizin eğitiminize odaklanıyor olmanız da kariyerinizin daima artılarla dolu olmasına neden olacaktır.

Tez yazılırken mutlaka vereceğiniz bilgilerin katkı sağlaması gerekiyor. Bunu da her yeni bilgi eklediğinizde destekleyerek devam ettirmelisiniz. Tezinizi hazırlarken konu başlığını çok dikkatli seçmeniz gerekiyor çünkü konu başlığı uzun olmamalıdır. Teziniz içerisinde gereksiz kelimelere yer veriyor olmak tezinizin geneline olumsuz katkı sağlayacaktır bunun altını kalın harflerle çizelim. Teze başlarken hipotez ve teori gibi kelimeler kullanmalısınız.  İsterseniz tez hazırlama fiyatları hakkında bilgi vermeden önce maddeler halinde surecin nasıl ilerlediğine bakalım.

Tez Kılavuzu

Tez bir bütün olarak değerlendirilir ve bunun içinde iyi bir kapağa ihtiyaç vardır. Kapak denildiğinse ise çiçekli böcekli, şekilli bir baskı aklınıza gelmemeli çünkü kapak aynı zamanda bir kılavuz olmak zorundadır. Kapak her üniversitenin istediği tez yazım kılavuzunda belirtilmiştir buradan destek alabilirsiniz. Tez kılavuzunun amacı ise tezin hangi bölümlerden oluşması gerektiği, tezin sayfalarının genel yapısı, yazı karakteri, puntosu, aralıkları, sayfalandırmalar gibi bölümler hakkında bilgi verilmesini sağlamaktır. Yani teziniz yazılırken kafanızdan değil belli bir kalıp içerisinde olması gerekiyor.  Bunlara yolun başındayken dikkat ettiğiniz de sonradan geriye dönmek ve zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız.

Tez yazdırma ücretleri ise okul ve istenilen tezin özelliğine, konusuna, araştırmasına, suresine kadar değişkenlik gösterir. Bize gelen öğrenci tezi hakkında bu bilgileri verdikten sonra net bir fiyatın belirlenmesi sağlanmış olur. İstediğimiz tez yazdırma ücretlerinin piyasanın çok altında olduğunu hiç çekinmeden söylemek istiyorum. Zaten öğrenci piyasayı araştırıp geldiğinden dolayı bizim farkımızı görecektir. Hatta bizim yasal olarak hizmet veren bir firma olmamız ise bizim profesyonelliğimizin yanı sıra garantimizi de ortaya koyacaktır.

Buraya kadar tez hazırlama konusundan bahsettik ancak tezin yazımı sonrasında her şeyin bitmediğini de söyleyelim. Çünkü bu kez teziniz bittikten sonra onu nasıl savunmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Peki, tez nasıl savunulmalıdır?

Tez Nasıl Savunulmalı?

Tezinizin yazımı tamamlandı. Kendiniz hazırlamaya çalıştıysanız büyük ihtimalle çok yoruldunuz ve kafanız karma karışık oldu. Şimdi bırakın tezin savunmasını yapmayı teslim ederken bile ellerinizin titreyeceğinin farkındayız. Ancak bizim hazırladığımız tez sonrasında siz eğitiminize odaklandığınız için stres yükünüz olmayacak. Üstelik tezin yazım sureci içerisinde daima bilgilendirileceğiniz için de araştırılan kaynaklardan tutun da içerik bilgilerinin neler olduğuna varıncaya kadar her konuda bilgi sahibi olacaksınız. Yani tezinizi teslim ederken öğretmeniniz sizden yeni düzeltmeler ve eklemeler isteyebilir bunun için onay alıncaya kadar teziniz bitti demek değildir. Biz bu süreçte daima yanınızda olacağımızdan dolayı teziniz onay alınana kadar desteğimiz devam edecektir.

Son olarak tezinizle ilgili toparlayacak olursak yazılacak tezin daha önce yazılmamış, araştırılmamış olması önemlidir. Çünkü böyle bir tez yazılırken kişisel düşüncelerinizi ifade edebilmeniz daha kolay olacaktır. Konu seçimi size bırakılmışsa ilgi alanınız olmasını tercih etmeniz surecin kontrolü ve keyfi bakımından da çok önemlidir.

No Comment

Comments are closed.