Tez Danışmanınız
0553 179 02 58

Master tezi ileri seviyede bilgi ve akademik düzey gerektirmektedir. Özellikle zaman konusunda daha geniş çaplı çalışma süreleri istemektedir. Master tezi nasıl hazırlanır sorusuna yanıt verirken en önemli unsurun zaman olduğunu unutmamak gerekir. Çünkü daha alt seviyedeki akademik tezlerde araştırma ve yazma süreleri daha kısadır. Ancak master tezi yazmak daha uzun süreleri ve araştırmaları gerekmektedir. Özellikle master tezi yazanların iş ve diğer çalışma koşulları hayli zorludur. Bu nedenle gerekli zamanı ayırmak ve konuyu detaylı araştırarak yazmak oldukça uzun süreleri alacaktır. Sadece master teziyle ilgilenilse dahi sürenin uzunluğu diğer tezlere göre daha uzun sürmektedir. Master tezi nedir ve master tezi nasıl belirlenir diyerek başlanılan tez yazımında sizlere destek olarak, çalışmalarınızı zaman unsuruna takılmadan, zamanından önce bitirerek sizlere profesyonel olarak destek vermekteyiz.

MASTER TEZ KONU SEÇİMİ

Master tezi konusunda ilk etapta halledilmesi gereken kısım master tezinin konunun belirlenmesidir. Bu aşamada bile zaman geçmekte ve kararsızlıklar yaşanmaktadır. İşte bu aşamada master tezi nasıl hazırlanır konusunda ve konunun belirlenmesinde sizlere destek olmaktayız. Konu belirlerken de birden fazla konu belirlenerek alternatifler oluşturulur. Bu alternatifler arasına belirlenen master tezi üzerinde gidilerek çalışmalar başlar. Master tezi nedir ve master tezi nasıl belirlenir sorularının bir yanıtı da burada onay üzerine hareket edilmesi olacaktır. Tez çalışmasının konusunun belirlenmesi ve konunun onaylanması sonrasında bir ön çalışma yapılmalıdır. Bu taslak çalışması ile detayların tespiti de yapılacaktır. Ardından tezin araştırma modeli belirlenecektir. Burada master tezleri de diğer tezler gibi bazen sadece kütüphane ve internet üzerinden alınabilecek bilgilerle yapılabileceği gibi farklı araştırma modelleriyle de hazırlanabilir. Bazı tezlerde istatistik son derece önemlidir. geçmiş verilerin yetersiz kaldığı durumlarda yeniden veri toplanması ve istatistik rakamlarının yeniden düzenlenmesi gerekebilir. Zaman zaman master tezlerde anket ve mülakat gibi farklı araştırma metotları da uygulanabilir. Bu tamamıyla konuya bağlıdır. Konun tespiti, onayı ve ön çalışmanın ardından araştırma metodu hakkında kesin bilgilere varılır. Bizler bu konuda da sizlere yardımcı olmaktayız ve tezininiz etkin, doyurucu bilgilerle yazılmasını sağlamaktayız.

TEZ KAYNAKÇASI

Master tezi nasıl hazırlanır sorusunun ilk kısmını bu şekilde belirttikten sonra master tezi için elde edilen bilgilerin kaynakçasının oluşturulması ve buna göre yazılması sağlanmalıdır. Master tezi nedir ve master tezi nasıl belirlenir sorularının yanıtının son noktası yazıma geçmeden önce araştırma metodunun ve tez taslağının önemine vurgu yapmak lazım. Araştırma metodunun doğru olarak belirlenmesi ve tez taslağının etkin şekilde oluşturulması tezin yazılmasını kolay hale getirmektedir. Tez çalışmasının konusunun yanı sora araştırma metodunun da içerisinde olacağı taslakta ayrıca içindekiler kısmını ve geçici kaynakçanın da yazılması gerekir. Bu şekilde master tezinin yazılmasına ilişkin kolay bir yol haritası elimizde olacaktır. Peki geçici kaynakça oluşturulması nasıl sağlanmaktadır? Öncelikle konu belirlenmesi akabinde tezin kaynaklarının nasıl bulunacağı ve kaynakların ne olduğuna ilişkin 10 gün kadar sürecek kaynak tespiti yapılmalıdır. Burada doğru kaynağı bulmak, yerli ve yabancı kaynaklar arasında bir sentez yapmak gerekir. Bu süre sizleri zaman darlığından ötürüş sizleri zorlayabilmektedir. Bu nedenle bu konuda bizler profesyonel olarak sizlere destek olmaktayız. Ardında süre anlamında en uzun ve dikkatli olunması gereken tez yazımına sıra gelir. Tezin yazımı imla ve tez yazım kurallarına göre tarafımızdan yapılmaktadır. Tezin bitiminden sonra uygun formatlarla tezin basın veya çıktı formatları alınır. Son hali sizlerle paylaşılır. Yazım aşamasında da ara ara sizlerle paylaşılan bilgiler ve tezin aşamaları onaylanarak devam edilmektedir.

No Comment

Comments are closed.