Tez Danışmanınız
0553 179 02 58

Birçok tez konusundan biri de maliye tezi ve maliye bölümü tezi konularıdır. Bu tezler ister lisans ister yüksek lisans olsun birçok farklı maliye konusu arasından seçilerek hazırlanmaktadır. Doktora ve master öğrencilerinin de konularından biri olan maliye tezi nasıl hazırlanır ve en farklı maliye tez konuları nelerdir incelemek gerekir.

TEZ KONUSU BELİRLEMEK

Öncelikle hangi akademik düzeyde olursa olsun öğrencilerin tez hazırlamaları gerekecektir. Tez projeleri olan öğrencilerin projelerini hazırlamadan önce bizlere ulaşmaları ile bizler tüm öğrencilere tez konusunda profesyonel personelimizle destek olmaktayız. Öğrencilerin maliye tezi ve maliye bölümü tezi hazırlamaları gerekirken ilk yapmaları gereken maliye tez konuları içerisinden bir konu seçmeleridir. Ancak burada birçok farklı konu vardır. Bu konular arasında seçim yapmak hayli güçtür. Geçmişte yapılan tez çalışmalarına benzemeyen ya da o çalışmalara yeni değerler katan özgün konuların belirlenmesi hayli güçtür. Üstelik tez bildiğiniz üzere bir zaman sınırı içerisinde hazırlanmalı ve teslim edilmelidir. İşte bu zaman kısıtı içerisinde tez konusunu belirlemek hayli zaman kaybına neden olabilmektedir. Bu nedenle bizler maliye tezi nasıl hazırlanır sorusunun yanıtını konunun belirlenmesi aşamasından vererek tezinizi özgün ve ilgi çekici halde bitirmekteyiz. Maliye tezi konularını belirlerken öncelikle ilgi duyduğunu maliye konularından birini, araştırılması kolay ve öz anlatımla bir sonuç oluşturabilecek konular arasından seçilmelidir. Bu sayede konunun seçimi için harcanan süre azaları ve hızlı şekilde araştırma kısmına geçilebilmektedir.

MALİYE TEZ KONULARI VE ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

Özellikle maliye lisans öğrencileri için proje konusu ve tez fikri toplamak zor olabilmektedir. Ancak bizler konunun belirlenmesinde sizlere destek olarak hangi konuda tezin hazırlanacağını birlikte tespit etmekteyiz. Ardından maliye tezi konusu arasından belirlenen proje tez danışman hocanızın onayıyla araştırma aşamasına gelinir. Maliye tez konuları ve maliye bölümü tezi hakkında yapılacak olan araştırmalar genellikle geçmiş dönem maliye politikaları üzerinden hareketle ortaya konmaktadır. Oysa çok farklı araştırma kaynak ve yöntemleriyle farklı konu ve sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir. Sadece kütüphane ve internet üzerinden yapılan maliye tezi kaynak araştırmaları dışında istatistik ve anketler üzerinden de birçok maliye konusu araştırmaları yapılabilmektedir. Bizler maliye tezleri konusunda da özgün ve ilgi uyandıracak maliye tezi konularını sizler için hazırlamaktayız. Maliye tezi konusunda bizlerden destek alabileceğiniz konular ise, bitirme tezi konuları, maliye tez konusu örnekleri, maliye bölümüne ait bitirme tez konuları ve benzer tez örnekleri, lisans veya ön lisans maliye tez konuları ve diğer tüm maliye tez projelerine ilişkin çalışmaları bizlerden öğrenebilir tüm hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

TEZ KONULARI VE SONUÇ ÇALIŞMASI

Maliye tezi nasıl hazırlanır dediğimizde öncelikle konunun belirlenmesi gerekir. Konu daha önce yapılmış tez çalışmalarına ilave bir çalışma olabileceği gibi özgün ve okuyan tarafından ilgi duyulan bir tez konusu da olabilir. Konunun belirlenmesinde tez danışmanı hocanızla ortak hareket etmek gerekir. Ardından özet tez çalışması hazırlanmalıdır. Özet tez çalışması da mutlaka tez danışman hocanıza gösterilmeli ve araştırma yöntemi de paylaşılmalıdır. Mutabık kalınması halinde artık tezin yazım aşamasına gelinmiş olunur. Tez yazılması araştırmaların nedenleri ile ortaya çıkmasıyla sonuç kısmı tamamlanır. Ardından kaynakçalar ve eklerle tez tam anlamıyla bitirilmektedir. Ardından sizlerin sunumlarının akıcı ve net olması için tezin içeriği düzenlenmektedir. Vergi ve vergi reformları hakkındaki konulardan vergi muafiyetlerine kadar geçmiş dönemlere ait birçok konu hakkında makale tez çalışmalarına rastlayabilirsiniz. Ancak bizler sizler için en özgün ve kolay tez konularını bulup tezinizin oluşmasına yardımcı olmaktayız.

No Comment

Comments are closed.