Tez Danışmanınız
0553 179 02 58

Doktora tezi ve bu seviyede yapılan tez çalışmaları için öncelikle ileri seviyede akademik bilgi gerektiği bilinmelidir. Ayrıca konu ve akademik alan hakkında tecrübeye sahip olunmalıdır. Tüm bunların ışığında doktora tezi nasıl hazırlanır sorusuna verilecek yanıtların içerisinde, tezin hazırlanması için gerekli zamanı da eklemekte fayda olacaktır. Çünkü doktora tezlerini hazırlamak için gerekli zaman, çalışma şartları ve özel durumlardan hareketle gerekli zamanın tezi hazırlamaya yetmeyeceği gerçeği ile karşımıza çıkmaktadır. Doktora tezi nedir ve doktora tezi nasıl belirlenir sorularının yanıtı daha kolay verilebilse bile bu konunun belirlenmesi ve tezin yazımı aşaması da dahil şekilde hazırlanması, araştırılma yapılması hayli uzun bir zamanı gerektirmektedir. Bu konuda profesyonel ve tez konusunda uzman kadromuzda yanınızda olarak sizlerin doktora tezinizi daha kolay ve zamanınızdan almadan hazırlamanıza yardımcı olmaktayız.

TEZİN KONUSUNUN BELİRLENMESİ

Bölümlerinizle ilgili bir şekilde doktora tezi konusu belirlemelisiniz. Bu bile başlı başına bir süreyi almakta ve sizleri zorlamaktadır. Bu noktada birçok konuyu, akademik anlamda değerlendirerek seçiyor ve sizlere bu konulardan biriyle mutabık kalarak hareket ediyoruz. Konuyu belirledikten sonra konuyu çalışmanızı sunacağınız hocanızdan onay alarak devam etmek gerekir. Eğer belirlenen konu hocanı tarafından onaylanmazsa o zaman alternatif konulardan hareketle birinin seçilmesini sağlıyoruz. Belirlenen konu ışığında öncelikle ön taslağın hazırlanması gerekiyor. Doktora tezi nasıl hazırlanır ve doktora tezi nedir sorularının yanıtı özetle bu taslağın içerisinde yatmaktadır. Doktora tezi nasıl belirlenir sorusunun yanıtını verdikten sonra konuyu detaylandırmak ve araştırmaların nasıl yapılacağı sorusu bizleri karşılamaktadır. Bu noktada geçmiş akademik çalışmaları, verileri ve konuya göre değer veya rakamları araştırarak elde etmek gerekir. En uzun zamanı gerektiren durumlardan biri de budur. Ancak tezin konusunun belirlenmesi, başlık ve alt başlıkları oluşturmaya yardımcı olmakta ve araştırma kapsamının nasıl detaylandıracağımız hakkında fikir vermektedir. bu araştırmaları yaparken harcanılan zaman oldukça uzundur. Ancak bizlerin bu konudaki yardımı ile hazırlanan taslak çalışması ışığında tezinizi sizlerin zamandan tasarruf etmenizle bizler hazırlamaktayız.

DOKTORA TEZİ ARAŞTIRMA VE KAYNAK

Doktora tezi konusunun belirlenmesi ardından araştırma metotları ve tez taslağının hazırlanması gerekir. Taslak yani ön çalışmanın ardından doktora tezi nasıl hazırlanır ve doktora tezi nedir sorusuna yanıt vererek tez çalışma konusu, çalışma metodu, içindekiler kısmı ve geçici kaynakça kısımlarının ön çalışmada belirtilmesi sağlanmalıdır. Artık doktora tezi nasıl belirlenir sorusunu geçip, ortalama 10 günlük bir kaynak taraması yapılma ve kaynak çalışmasının ortaya konma süreci gelmektedir. Tüm bu süreçlerde sizlere yardımcı olarak tezinizin süresinde tamamlanmasını sağlamaktayız. Ön çalışma ve tezin taslak halini hocanızdan onay aldıktan sonra gerekli geri bildirim olumlu ise işte bu araştırma ve kaynak tahlilini yapma kısmına gelinmiş oluyor. Tezin yazılması ve doğru desteklerle tablo, değer ve sunumlarla etkili bir tez haline gelmesi, profesyonel kadromuz sayesinde, verilen süreye uygun şekilde tamamlanmaktadır. Titizlikle hazırlanan tez çalışmanız son halini almaktadır. Bu noktada tezi sizden talep eden hocanızın ve okulunuzun tez yazım formatı olabilmektedir. Bu nedenle tezin teslim aşamasından önce mutlaka bu formata uygun şekilde düzenlenmesi ve edit yapılması gerekir. Hazırlanan tez çalışmanız işte istenen bu tez formatına uygun şekilde dizgilenir ve son hali ortaya çıkar. Son hali sizlere iletilir ve sizlerden yapılan çalışmanın benimsenerek sunum için hazırlanmanız gerekir. Artık tez çalışmanızı ciltlemeniz ve sunum için de biraz çalışanız gerekecektir. Bu konuda tüm uzman ve tez konusunda profesyonel personelimizle sizlere destek vermeye devam etmekteyiz.

No Comment

Comments are closed.